Dr. Tóth Péter egyetemi tanár az MPT új tanszékvezetője

Dr. Tóth Péter 2019. július 1-től a BME Műszaki Pedagógia Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.

Dr. Tóth Péter 1991-ben végzett okleveles gépészmérnökként a Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán. Azt megelőzően, 1984-ben a Bánki Donát Gépipari Műszaki Főiskolán szerzett műszaki tanári oklevelet. 10 éves szakképzési, majd 25 éves felsőoktatási tapasztalattal rendelkezik, 2009 és 2019 között az Óbudai Egyetem Trefort Ágoston Mérnökpedagógiai Központját vezette. 2008 és 2014 között már dolgozott a BME Műszaki Pedagógia Tanszékén.

2005-ben szerzett PhD fokozatot az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskolájában, 2012-ben ugyanott habilitált, majd 2016-ban a köztársasági elnök egyetemi tanárrá nevezte ki.

Oktatóként, témavezetőként részt vesz az ELTE Neveléstudományi Doktori Iskolájában, alelnöke a Magyar Nevelés- és Oktatáskutatók Egyesületének, társfőszerkesztője az Acta Polytechnica Hungarica tudományos folyóiratnak, több tudományos folyóirat szerkesztőbizottságában tevékenykedik, két konferenciasorozat alapítója, elindítója. 2016-ban indította útjára a „Szakmai pedagógusképzés” című szakkönyvsorozatot. Szoros kapcsolatot ápol a határon túli pedagógusképző intézményekkel, ami kiterjed az oktatás, a kutatás és a pályázati tevékenység területére.

Fő kutatási témái a szakképzés- és felsőoktatás-pedagógia területén a téri-vizuális és a problémamegoldó képességek fejlesztése, illetve mérése, a tanulási problémák identifikálása, a hazai szakképzés történeti áttekintése.

Vezetői programjának fő célkitűzése, hogy a Tanszék színvonalas oktató, kutató és tudományszervezési munkával járuljon hozzá a Kar, illetve az Egyetem életéhez. A szakmai pedagógusképzés területén a Tanszéken végzett munka legyen országosan a legszínvonalasabb, továbbá vívjon ki elismerést a neveléstudomány területén is. Mindezek megvalósításában támaszkodni kíván a Műszaki Pedagógia Tanszék oktatóira, kutatóira és oktatást segítő munkatársaira.