Hallgatói Gábor Dénes Díjat kapott Sík Dávid

A 2012. évi TDK Alkalmazott pedagógia szekciójában elért második helye és a Heller Farkas Különdíj után újabb elismerést kapott Sík Dávid. 2012 decemberében a parlamentben kapta meg a Hallgatói Gábor Dénes Díjat a „BME Alfa elektronikus tanulási környezetben rejlő tanítási-tanulási potenciál vizsgálata” című kiváló szakmai munkájáért.

Villamosmérnök hallgatóként vett fel órát a GTK Műszaki Pedagógia Tanszék pedagógiai kurzusaiból, és dolgozatához kötődően bekapcsolódott a BME GTK által kezdeményezett „BME Alfa Moodle tanulásikörnyezet” fejlesztőcsapatának munkájába. Ennek során mérnöki szemléletmódját pedagógiai ismeretekkel, készségekkel és mérési módszerekkel, valamint ezek elektronikus tanulásban rejlő lehetőségeivel gazdagította. A díj odaítélésekor döntőnek bizonyult, hogy diákköri dolgozatában a tudományos munka igényességével alkotott kiváló munkát az új, atipikus tanulást támogató elektronikus tanulási környezetek alkalmazhatósága területén. Munkájában Dr. Benedek András és Dr. Molnár György segítették.