A digitális kultúra és médiaműveltség szerepe a felsőoktatásban, a mérnökképzésben – a lokális támogatás és globális láthatósággal szembeni elvárások

Konferencia és workshop

Az információs kor természetének köszönhetően a tanulók (az általános iskolától a felsőoktatásig) mind tágabb horizonton kívánnak ismereteket szerezni, miközben a mindennapi felhasználói gyakorlat sémái szerint közelítenek az online elérhető információk és az okostelefon alkalmazások felé. Hasonlóképpen, a közösségi média népszerű platformjai a kísérletezés folytán mind az oktatás terepévé váltak. Ezzel együtt korábban soha nem látott lehetőségei, de buktatói is megjelentek a nem-formális tanulásnak, amely még izgalmasabb vizsgálati terület lett.

Konferenciánkon és a hozzá kapcsolódó workshopon a jó gyakorlatok mellett megvitatjuk a mellékutakat, sikertelen próbálkozásokat is, miközben egy ívet írunk le, melyben a média oktatásban betöltött szerepének átalakulását mutatjuk be. A hagyományos tanulási modell számára az új informatikai és hálózati eszközök egyre növekvő teljesítményének hatása komoly kihívást jelent. Az a tény, hogy a legkorszerűbb technológiák ára az irántuk támasztott kereslet és használatuk látványos növekedése mellett folyamatosan csökken, könnyen hozzáférhetővé teszi a digitális forrásokat, az információt és az Internetet, ami a közösségi médiával együtt a felhasználói/tanulói szokásokban és elvárásokban radikális változásokat idéz elő.

Helyszín: BME Q. A139. Biszterszky terem
Időpont: 2018. november 20.
Kapcsolattartó: Dr. habil Molnár György, Dr. habil Szűts Zoltán, Dr. Németh József