Műszaki szakoktató képzés
A képzés célja olyan műszaki szakoktatók képzése, akik választott specializációhoz (gépészeti, elektrotechnikai-elektronikai, informatikai, vegyipari, építészeti, könnyű- és nyomdaipari, közlekedési és környezetvédelmi-vízgazdálkodási) tartozó szakmacsoport területén felkészültek az iskolai rendszerű és az iskolarendszeren kívüli szakképzésben gyakorlati tárgyak oktatásának megtervezésére, szervezésére, vezetésére, valamint oktatási tevékenység végzésére, a szakmai tantárgyakhoz kapcsolódó laboratóriumi foglalkozások és a vállalati képzőhelyen folytatott üzemi (tanműhelyi) gyakorlatok lebonyolítására. A belépéshez érettségi és szakirányú OKJ szakképesítés (vagy szakmunkás bizonyítvány szerinti végzettség) szükséges.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Műszaki Pedagógia Tanszéke több évtizedes képzési tapasztalattal rendelkezik a műszaki szakoktató képzésekben. A műszaki szakoktató végzettséggel és szakképzettséggel lehetővé vált – a megváltozott jogszabályi követelmények szerint – a mérnöktanár szak különböző szakirányain a mesterszintű képzés elvégzésére.
A műszaki szakoktató képzésre jelentkezők a következő specializációkra (korábban szakirányok) jelentkezhetnek:
- elektronikai,
- építészeti,
- gépészeti,
- informatikai,
- könnyűipari,
- környezetvédelmi-vízgazdálkodási,
- közlekedési,
- vegyipari
Műszaki szakoktató alapképzés tájékoztatófüzet (Érvényes: 2017. szeptember 1-től kezdőknek)
FIGYELEM! A 2021 szeptemberében induló BA képzés megnevezése szakoktató, s azon belül működik specializációként a műszaki szakoktató.