Szakképzési kerekasztal a BME Tanárképző Központjában

A Magyar Pedagógiai Társaság Szakképzési Kollégiuma (együttműködve a BME Tanárképző Központjával, valamint BME Mérnöktovábbképző Intézetével)

kerekasztal-beszélgetést kezdeményezett a hazai szakmastruktúra korszerűsítésének, az OKJ megújításának helyzetéről, az ehhez kapcsolódó szakmai innováció lehetőségeiről, melyre szakképzési intézményvezetőket, gyakorlati képzésben aktív szerepet vállaló vállalatok képviselőit, kutatókat és fejlesztőket hívott meg 2019. május 15-ére. A kerekasztal megbeszélés nyitógondolatait megfogalmazó résztvevők

Hafiek Andrea, ITM Szakképzési és Felnőttképzési főosztály vezetője,

Kovács Marianna, a kereskedelmi ÁKT elnöke, humán oktatási vezetője (CBA),

Márkus Mária, a MKIK osztályvezetője, Wagnerné Tomcsik Gabriella, a MGYOSZ oktatási és képzési igazgatója, illetve Lükő István, címzetes egyetemi tanár.

A résztvevők számára nyitott másfél-kétórás beszélgetés moderátora Benedek András, egyetemi tanár, az MPT Szakmai Kollégiumának elnöke volt.