2. VLL Nemzetközi Konferencia

2nd Visual Learning Conference – Budapest

A Műszaki Pedagógia Tanszék Képi Tanulás Műhelye (Visual Learning Lab) 2011. dec. 1–2. között megtartotta második nemzetközi konferenciáját, “Visual Learning: Development – Discovery – Design” címmel. A számos nemzetközi hírű kutató részvételével lezajlott nagy sikerű konferencián a Tanszék tagjai közül előadást tartott Dr. Benedek András tanszékvezető egyetemi tanár, Nyíri Kristóf egyetemi tanár, Dr. Molnár György egyetemi adjunktus és Horváth Cz. János egyetemi tanársegéd. A konferenciát Dr. Izsó Lajos egyetemi tanár, az APPI igazgatója nyitotta meg. A konferencián bemutatásra került a Benedek András és Nyíri Kristóf szerkesztésében megjelenő Visual Learning sorozat első kötete: “Images in Language – Metaphors and Metamorphoses” (a Peter Lang kiadó ajánlata és a kötet adatai).

A Képi Tanulás Műhelye harmadik nemzetközi konferenciájára 2012. dec. 7–8-ikán kerül sor, “Visual Learning: Communication – Cognition – Curriculum” címmel.