Részvétel a CogInfoCom 2018 konferencián

A Budapesten 2018. augusztus 22-e és 24-e között megrendezett, 9th IEEE International Conference on Cognitive InfoCommunications nemzetközi konferencián tanszékünk oktatói, illetve egyetemünk hallgatói nyolc előadást is tartottak aktuális témákban.

A Dr. habil. Molnár György által elnökölt szekción a tanszékvezetőn kívül Dr. habil. Kálmán Anikó és Dr. habil. Szűts Zoltán egyetemi docensek az élethosszig való tanulás és az IKT eszközök kapcsolatáról beszéltek (Issues of Lifelong Learning – Behavioral ends of teaching and learning through ICT).

A Gamification and microcontent orientated methodological solutions based on bring-your-own device logic in higher education című előadás a gamifikáció BME-n történő alkalmazásáról szólt, az előadók Molnár György, Nagy Katalin, Szűts Zoltán, Horváth-Czinger János és Szenkovits Bence voltak.

A további két előadás keretében Molnár György és Sik Dávid a web 2.0 eszközök tanárképzésben történő alkalmazásáról (Supporting Learning Process Effectiveness with Online Web 2.0 Systems on the basis of BME Teacher Training), illetve Horváth-Czinger János és Sik Dávid a nyílt tartalomról (Open micro-Content Development with Web 2.0 and Smartphone Environment) adtak elő.

Kővári Attila kollégánk aki szintén külön szekciót vezetett, pedig az alábbi négy témában tartott előadást.

Kővári Attila: CogInfoCom Supported Education: A review of CogInfoCom based conference papers

Kővári Attila: Using JASP in statistical evaluation based on an eye-tracking analysis

Gőgh Előd és Kővári Attila: Metacognition and Lifelong Learning: A survey of secondary school students

Gőgh Előd és Kővári Attila: Principal Component Analysis of a Metacognitions Questionnaire using JASP