Tanszéki munkatársunk konferencia részvétele, 17.

Media Inspirations for Learning – What makes the impact?

 

Az EDEN (European Distance Education Network) évi konferenciájára júniusban, Valenciában (Spanyolország) került sor. A konferencia témája évente változik, a távoktatás és az e-learning változatos kérdéseivel foglalkoznak. Idén a címnek “Media Inspirations for Learning – What makes the impact?” megfelelően a hangsúly arra helyeződött, hogy hogyan inspirálja, ösztönzi a média a tanulást. Izgalmas a téma, és izgalmas, inspiráló előadások hangzottak el az idén is kiválóan szervezett, rendezett, a szokásokhoz híven igen komoly szakmai háttérrel rendelkező konferencián. A 19. éves konferencián 49 országból közel 400-an vettek részt, hogy előadással, hozzászólásokkal segítsék a komoly szakmai “maggal” rendelkező szervezet munkáját, illetve a részvevők legkülönbözőbb intézményekben folyó képzési, technológia-fejlesztési, vagy akár döntéshozói munkáját.

A Tanszéket Benedek András tanszékvezető egyetemi tanár és Vidékiné Reményi Judit docens képviselte. Benedek András előadása “Multimedia Sensors in Learning by Mobile Communication” címmel elsődlegesen a mobil technológia biztosította lehetőségek kérdéskörét boncolgatta, továbbgondolásra érdemes kérdéseket vetve fel, egyben rávilágítva a mobil technológia néhány alkalmazására. Vidékiné Reményi Judit poszterprezentációja “´Working with Change to Enhance the Potentials of Digital Learning” címmel azzal foglalkozott, hogy milyen változásokat hoz(hat) a technológia használata a tanulás, és következésképpen az oktatás terén, amelyekre minden tanárnak és minden pedagógusképző intézménynek fel kell készülnie, amennyiben nem a változások követője, hanem részese kíván lenni. Mind a két prezentációt élénk eszmecsere követte továbbgondolásra érdemes ötleteket adva a szerzőknek, illetve a hallgatóság tagjainak is.

Felmerülhet az a kérdés, hogy egy hagyományos egyetemen oktatói-kutatói mit keresnek az oktatás-képzés-tanulás technológiai-módszertani előfutárait boncolgató-továbbfejlesztésre-inspiráló konferencián. A válasz igen egyszerű: amennyiben a Tanszék az oktatás-képzés minden lehetséges területére fel kívánja a pedagógushallgatókat készíteni, akkor a Műegyetem hagyományai tiszteletben tartása mellett is kell, hogy a távoktatás és az e-learning változatos területeire is kimerészkedjen, és azokban is kutatást folytasson, gyakorlatot szerezzen.