Tanszéki munkatársunk konferencia részvétele, 39.

EUGENE Scientific Meeting Leuven, Belgium :2011. október 26-28.

2011. október 26-28. között Leuvenben került megrendezésre a EUGENE Scientific Committee Meeting A BME-t Dr. Kálmán Anikó képviselte . A találkozó célja a projektben közreműködő partnerek aktív együttműködésének elősegítése, visszajelzések meghallgatása a kiválasztott témákkal kapcsolatosan, valamint jelentés készítése a csoportok tevékenységéről.
A megbeszélés témái a tevékenységcsoportok alapján:

• Az „A” tevékenységcsoportban (Line A): az európai kiválósági standardok és elvek kialakítása az európai mérnökképző PhD programok összehasonlíthatósága, hatékonysága, versenyképessége és innovációja érdekében.
  • A „B” tevékenységcsoportban (Line B): a tanulási folyamat innovációs szükségleteinek megállapítása, a szükséges kutatási tevékenységek fejlődése..
  • A „C” tevékenységcsoportban (Line C): a hallgatói mobilitás támogatása, az Európai Képesítési Keretrendszer, az EU irányelvek, akkreditációs standardok és egyéb releváns kezdeményezések alkalmazhatósága és következetessége a mérnökképzésben.
  • A „D” tevékenységcsoportban (Line D): az életen át tartó tanulás és a folyamatos tanulás kezdeményezéseinek kialakítása a mérnökképző intézményekben.
  • Az „E” tevékenycsoportot (Line E): a mérnökképzés vonzóbbá tétele Európában és az egész világon.

Az EUGEN projektben résztvevő partnerek feladata volt egy rövid beszámoló összeállítása az adott  témákról, figyelembe véve ezek alkalmazhatóságát a nemzeti rendszerekben. A jelentések alapján az öt tevékenységcsoport vezetője beszámolót készített, s négy munkacsoportban került megvitatásra.