8. MELLearN Konferencia

A tíz éves fennállását ünneplő MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az életen át tartó tanulásért Egyesület és a Szent István Egyetem közös szervezésében, 2012. április 26-27. között került megrendezésre a 8. Magyar Nemzeti és Nemzetközi Lifelong Learning Konferencia „Verseny és együttműködés, az innovatív felsőoktatás” témájában.

A konferencia célja a hagyományoknak megfelelően az aktuális 2012. évi EU prioritásra koncentrálva az aktív idősödés és a generációk közti szolidaritás témakörének összekapcsolása az életen át tartó tanulással, s mind e mellett az elmúlt tíz év hálózati működésének, tapasztalatainak elemzése, értékelése, bemutatása volt.

Plenáris előadást tartott Helen Keogh, Európai Uniós felnőttképzési szakértő , aki „Felnőtt tanulók az európai felsőoktatásban: eredmények és kihívások” címmel és Dr. Székely Mózes, Felsőoktatási Tervezési Testület elnöke, a felsőoktatás-fejlesztés aktuális kérdéseiről. Dr. Andrea Waxenegger, a EUCEN elnökének előadása az európai hálózatok együttműködéséről „Az egyetemi életen át tartó tanulás Európában és az európai hálózatok szerepe az együttműködés erősítésében” címmel hangzott el. A konferencia utolsó plenáris előadása Csekő Krisztina, a Balassi Intézet Campus Hungary programjának vezetője Campus Hungary. Program a magyar felsőoktatás nemzetköziesítésére” című értekezése volt.

A konferencia négy szekciója párhuzamosan zajlott a konferencia két napja alatt, ezek témái :

A.) Intergenerációs együttműködés, intergenerációs

B.) Működő hazai modellek a felsőoktatásban

C.) Az életpálya tanácsadás modelljei

D.) Versenyképesség a felsőoktatásban

A konferencia második napja kerekasztal megbeszéléssel kezdődött, amelynek témája a MELLearN Egyesület elmúlt 10 éves tevékenysége és a konferencia aktuális témája volt.