Kutatók Éjszakája 2018: Az elveszett palatábla nyomában – Kik, miből, hogyan, kiknek – Az athéni iskolától a digitális pedagógiáig

A 84 éves Műszaki Pedagógia Tanszék 84 fő érdeklődőt vár. Egy rendhagyó, játékos utazásra hívjuk a kedves érdeklődőket, melynek keretében modern környezetben, a műszaki tudományok magyar fellegvárában interaktív módon bemutatjuk az oktatásban használt eszközök öt generációját. A játékkal egybekötött rövid, érdekfeszítő előadások során a gyakorlatban prezentáljuk, hogyan jutott el az oktatás a palatáblától az okostábláig, a könyvtől a számítógépig, a logarléctől a kiterjesztett valóságig. Az eszközöket a résztvevők kipróbálhatják, feladatokat oldhatnak meg kollégáink mentorálása mellett a segítségükkel. Az esemény résztvevői aktív szerepet játszhatnak a Kutatók Éjszakájának Műegyetemi Műszaki Pedagógia programjában, tudásukat, részvételüket pedig kisebb ajándékokkal jutalmazzák a szervezők.

Dátum:
szeptember 28